антивірус скачати безплатно

Що таке мережевий екран Firewall або Брандмауер

Firewall або Брандмауер це мережевий екран, який розташований між комп'ютером і мережею в тому числі всесвітньою мережею Інтернет. Його завдання фільтрувати вхідний і вихідний трафік (інформацію), з метою запобігання витоку інформації, а також проникнення шкідливих програм або несанкціонованого управління комп'ютером зловмисниками. Також в його завдання входить повідомлення користувача про підозрілу діяльність, спробах зондування або атаки на вузли мережі або сам екран.

Для домашнього комп'ютеру використовується персональний фаєрвол. На початку його роботи відбувається " навчання". Програма, виявивши спробу з'єднання, запитує користувача: дозволити, заборонити чи щось інше.

Операційна система Майкрософт Windows має власний вбудований брандмауер windows. Його налаштування можна знайти в панелі керування. Якщо немає іншого захисту, то його рекомендується включити.

Брандмауер windows

Деякі антивіруси мають вбудований персональний firewall. Наприклад, антивірус Доктор Веб можна встановити з firewall для цього під час установки необхідно вибрати потрібне меню.

Інформація про призначення фаєрвола

Перший комерційний міжмережевий екран (firewall) з'явився в 1994 році. Він дозволяв перекривати доступ до мереж і трафіку організацій з загальнодоступного Інтернету, і захищати від перехоплення даних і інших онлайн-ризиків. Реальні загрози на початковій стадії становлення мережі Інтернет були незначними.

Дивись також