Що таке Лінукс (Linux)?

Багато людей, які знають про Лінукс з чуток, вважають, що це операційна система, яка є альтернативою windows. Це тільки частково правда. Тому, що Лінукс це не операційна система, це тільки ядро операційної системи, її серце. Це ядро розробляється безкоштовно і його може вільно взяти кожен бажаючий і "спорудити" свою власну операційну систему, приладнавши графічну оболонку (інтерфейс).

Цим користуються багато програмістів - любителів. Кожен хоче створити свою "кращу" операційну систему. Тому операційних систем з ядром Лінукс налічується сотнями з усіма наслідками. Якість їх залишає бажати кращого.

Частково проблеми операційних систем з ядром Лінукс пов'язано з тим, що багато виробників обладнання (материнських плат, відеокарт, мережевих карт) не розробляють драйверів для Лінукса, тому розробникам операційних систем доводиться їх писати самим. А деяке обладнання взагалі в принципі не може працювати в середовищі Linux наприклад win модеми. У людей, які намагаються встановити ці операційні системи виникає безліч проблем. Питаннями з налаштування обладнання завалені багато форумів по Лінуксу. У цьому плані проблем вистачає. Тому лінуксоїдів ще називають красноглазікі, тому, що багато часу проводять за комп'ютером, постійно настроюючи операційну систему.

Любителі Лінуксу кажуть, що для них є безліч безкоштовних програм. Так програм багато, але з особистого досвіду стверджую, що хороших (якісни) програм дуже мало. Деякі програми для windows не мають повноцінних аналогів.

Якщо любите пограти в комп'ютерні ігри то Linux не для вас. Всі комп'ютерні ігри пишуться для windows. Можна звичайно їх пробувати запустити під Лінукс (для цього є спеціальні програми) але добитися нормальної роботи дуже складно.

Варто відзначити, що Лінукс пройшов великий шлях і домігся певних успіхів у розвитку. Все більше людей розглядають ці операційні системи як альтернативу для домашнього використання, а також для бізнесу.

Дивись також інші статі на тему Linux