антивірус скачати безплатно

WannaCry які висновки можна зробити після масової епідемії вірусу

Комп'ютерний вірус шифрувальник WannaCry вихором промчав по планеті, заразивши мільйони комп'ютерів в різних країнах світу. Для тих, хто не в курсі подій, нагадуємо, що WannaCry відноситься до розряду вірусів, які зашифровують призначені для користувача документи. Для їх розшифровки потрібно знати (або підібрати) спеціальний ключ. Але проблема полягає в тому, що даний вірус використовує дуже складні методи шифрування, які виключають можливість самостійної розшифровки даних. За ключ шифрування зловмисники вимагають плату в біткоіни, розмір якої кожен день збільшується. Якщо жертва не внесе кошти в зазначений термін, зашифровані файли видаляються з комп'ютера.

Для проникнення в систему WannaCry використовує уразливість операційної системи Windows, відомий фахівцям бекдор DOUBLESPEAR. Для закриття даної уразливості Майкрософт випустив спеціальний патч KB4012598. Були створені заплатки для всіх версій Windows, включаючи застарілі період підтримки яких закінчився. Дані заходи були покликані зменшити масштаби вірусного зараження.

Першими жертвами WannaCry стали комп'ютери з піратськими версіями Windows, користувачі яких не оновлюють операційну систему, побоюючись скасування її активації. Наявність активної антивірусного захисту не стали перешкодою для зараження комп'ютера, WannaCry вільно поширювався по комп'ютерних мережах в пошуку ПК з відкритим портом 465.

Регулярна і своєчасна установка оновлень безпеки операційної системи і встановлених програм допоможе в майбутньому уникнути зараження вірусами, троянами, руткітами і іншими шкідливими програмами. Антивірус Kaspersky Internet Security 2017 має модуль, який стежить за оновленням додатків на комп'ютері, в настройках якого користувач може вибирати які саме оновлення встановлювати. Аналогічні технології присутні в антивірусах багатьох розробників.

Головною проблемою стала неготовність антивірусів до даної епідемії. Сучасні модулі поведінкового аналізу не змогли заблокувати шкідливу діяльність шифрувальника. Але розробники оперативно внесли зміни в свої антивіруси для усунення даного типу вірусних загроз. Дана ситуація не применшує важливість антивірусного захисту, тому дуже важливо мати активний антивірус навіть безкоштовний. Для тих у кого труднощі з установкою антивірусних програм рекомендується активувати вбудований в Windows антивірус Майкрософт Security Essentials.

Для запобігання шифрування або втрати важливих файлів необхідно регулярно створювати їх резервні копії на зовнішніх дисках або хмарних сховищах в Інтернеті. Резервне копіювання дозволяє зберегти електронні документи навіть при виході з ладу окремих компонентів комп'ютера. Антивірус Kaspersky Total Security має спеціальний модуль, який автоматично виконує резервне копіювання інформації із заданою користувачем періодичністю.

WannaCry які висновки можна зробити після масової епідемії вірусу, антивірусний захист комп'ютера, завантажити антивірус, резервне копіювання інформації.