антивірус скачати безплатно

Petya.А як почалася епідемія комп'ютерного вірусу

Поширення вірусу Petya.А почалося з масової спам розсилки на електронні поштові скриньки фірм і організацій України, відкриття яких спричинило згодом, до зараження комп'ютерів. Перший висновок з даної ситуації, що ніколи не можна відкривайте листи з невідомих джерел і відповідно не можна завантажувати вкладені в них файли або кликати по посиланнях зазначених в цих листах.

Вірус Petya, поширюючись в комп'ютерних мережах, використовує ту ж саму уразливість MS17-010 операційної системи Windows що і WannaCry. Тому для блокування поширення вірусної загрози необхідно відключити заражені комп'ютери від мережі. Для закриття уразливості MS17-010 необхідно завантажити і встановити спеціальний патч (латку), який був випущений Майкрософт ще в березні 2017 року. Він є для всіх версій операційної системи Windows навіть для застарілих, які більше не підтримуються.

Відмінною особливістю вірусу Petya є те, що він зашифровує не тільки документи, а всі файли на жорстких дисках. Після включення комп'ютера з'являється текстове повідомлення зловмисників англійською мовою про те, що він заблокований і озвучується сума в 300 доларів, яку потрібно заплатити за ключ розшифровки. Після зараження і шифрування всіх файлів комп'ютер перетворюється на непотріб заліза.

Платити нікому не треба, тому, що всі електронні поштові скриньки зловмисників вже заблоковані. В даний час фахівці не підібраний ключ, який допоможе розшифрувати файли і розблокувати комп'ютери. І навряд чи він буде знайдений, хіба, що станеться витік інформації від хакерів, які створили Petya.А.

Як це не дивно, але антивіруси ніяк не захистили комп'ютери від зараження вірусом Petya. Уже вдруге світ охоплює масова епідемія, яку ніхто не в силах зупинити. Наявність активної антивірусного захисту не захистили від зараження комп'ютери банківської системи України, в якій, я думаю, не економлять на фахівцях з безпеки.

Даний факт не применшує необхідності установки антивіруса для захисту від усіх типів вірусних загроз.

Популярні теми:

Мережевий сканер Dr.Web CureNet Доктор Веб