антивірус скачати безплатно
питання

Який антивірус краще?

На сьогоднішній день існують сотні тисяч комп'ютерних вірусів, троянів і шкідливих програм, які з'являються десятками щодня і для боротьби з ними спеціально розробляються антивіруси. В цій стаття, які бувають антивіруси, який з них вибрати, щоб встановити собі на комп'ютер, а також який все-таки антивірус краще.

Скажу відразу, що 100 відсоткової гарантії захисту від вірусів і інших шкідливих програм не може дати ніякій антивірус! Це перевірено на практиці багатьма людьми і мною особисто. Це проблема вразливості операційної системи windows. І поки Майкрософт нічого не може з цим зробити. Головний захист комп'ютера це сам користувач зокрема його знання властивостей операційної системи. Розробники шкідливого ПЗ постійно будуть шукати вразливі місця windows.

Якщо у вас на комп'ютері стоїть операційна система windows, то наявність будь-якого антивірусу є важливою необхідністю. Деякі вважають, що їм антивіруси не потрібні, вони тільки гальмують комп'ютер і користі від них немає. Якщо комп'ютер не підключено до мережі, Інтернет, ви не користуєтеся флешками і дискетами і вставляєте тільки ліцензійні компакт диски, то віруси до вас не проникнуть. Але таке буває дуже рідко. Основним джерелом вірусів і троянів є підозрілі сайти Інтернету, викачані піратські програми, креки і т.п.

Тепер приступимо безпосередньо до антивірусних програм. Всі знають, що антивіруси бувають безкоштовні й платні. Безкоштовні антивіруси забезпечують мінімальний рівень захисту. Як говориться, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Якщо на комп'ютері стояв безкоштовний антивірус досить довго, а потім його замінити на платний антивірус і просканувати комп'ютер, то знайдеться купа троянів, пара трійка вірусів і т.п. Це я перевірив на практиці. Комп'ютерні віруси, а зокрема трояни є в кожного в комп'ютері, тільки не всі про це знають. У людей стоять антивіруси на комп'ютерах, а повне сканування системи практично ніхто не виконує. Рідко хто перевірять на віруси флешки і дискети. Система захисту в режимі реального часу не ідеальна і може пропустити вірус.

Який все таки антивірус краще? З таким питанням часто звертаються новачки. Вони не хочуть нічого з'ясовувати і розбиратися, а хочуть отримати конкретну відповідь, який саме антивірус і все. І тут починається шум і гамір. Одні радять avast, інші nod 32, дуже багато любителів антивірусу Касперського. Але рідко хто може пояснити, чим антивірус, який вони радять краще за інших. Це часто можна зустріти на різних форумах.

Почнемо по порядку. Якщо грошей зайвих немає або платити за антивірусну програму не хочеться в принципі. То вихід один - встановити безкоштовний антивірус. Вибирати безкоштовний антивірус можна будь-який. Вони практично всі на одному рівні. Можна звичайно борознити простори Інтернету в пошуку крадених ключів до платних антивірусів, але їх використання криє одне велике незручність. Це неможливість автоматичного оновлення антивірусу через Інтернет. Під час підключення до сервера оновлення буде перевірений ключ і забанен. Все цирк закінчився потрібно шукати новий ключ. І тому доводиться оновлювати його вручну. По-перше це незручно, а по-друге поновлення створюються кожен день, а то й кілька разів на день щоб вірусні бази були актуальні. А ручне оновлення в кращому випадку зробиш раз на тиждень, якщо не забудеш. При цьому рівень захисту комп'ютера знижується.

Ну що вирішив антивірус купити. Тоді теж виникає питання, який вибрати? На мою думку, потрібно купувати той, який розробляється в своїй країні. Тому, що він найбільш адаптований до регіональних загрозам. Тобто у нас бродять одні комп'ютерні віруси, а за бугром набір вірусів та загроз може бути іншим.

Важливим фактором при виборі антивіруса, є системні вимоги, які він пред'являє. Якщо комп'ютер не новий, то неправильно вибраний антивірус може дуже сильно загальмувати його роботу. Яка користь від такого антивірусу, якщо не можеш нормально працювати?

А взагалі антивірус це більше засіб самозаспокоєння, ніж захисту. Як я вже писав найголовніша захист це сам користувач. Творці комп'ютерних вірусів тестують свої творіння на найбільш відомих антивірусах, з метою обійти їх захист. Іноді виникає парадокс, що маловідомий антивірус має більшу ефективність, ніж широко відомий.

Пошук антивирусів по сайту

Дивись також

Доктор Веб Dr.Web CureIt