антивірус скачати безплатно

Як почистити комп'ютер від непотрібних файлів і сміття

Перші місяці після покупки комп'ютер працює швидко і без затримок. Однак активне використання його функцій, програм і Інтернету поступово призводить до того, що дисковий простір забивається непотрібними файлами. Через них комп'ютер починає подвисать, а програми вести себе некоректно. Для того щоб знову привести систему в робочий стан, потрібно виконати кілька простих операцій по очищенню.

Перше, що потрібно зробити, це зробити дефрагментацію дисків. Це процедура, яка збирає фрагменти файлів, записані в різних частинах жорсткого диска в одну послідовну запис. Після проведення процедури дефрагментації швидкість читання файлів значно збільшується. Для цього потрібно перейти в розділ «Мій комп'ютер», навести стрілку на один з локальних дисків (C, D, F і т.д.), а потім, натиснувши праву кнопку миші, перейти у вкладку «Сервіс», після чого вибрати «Дефрагментація дисків». Виконавши цю процедуру з кожним диском, система стане працювати швидше. Також, в цій же вкладці під назвою «Сервіс» рекомендується проводити регулярно перевірку дисків на помилки і пошкоджені сектора. Цей пункт знаходиться під дефрагментацією.

Різні браузери для роботи з Інтернетом дуже сильно забруднюють дисковий простір своїм сміттям - тимчасовими файлами. Тому потрібно регулярно в настройках використовуваних браузерів очищати дані, файли cookie та збережені сторінки. При тривалому використанні Інтернету, накопичується дуже багато файлів, даних з різних Інтернет ресурсів, які самостійно не видаляються.

Досить часто після деінсталяції який-небудь програми або гри, вони не видаляється повністю, і в папці, яка їй належала, залишилося багато непотрібних файлів. Тому після видалення якогось додатку рекомендується перевіряти його папку на наявність не видалених компонентів.

Якщо дисковий простір потрібно терміново звільнити, але видаляти просто нічого, то можна, зберігши всі файли, звільнити трохи місця. після архівації файлів може в кілька десятків разів менше місця. Групу файлів можна архівувати за допомогою будь-якого zip / rar архиватора. Після проведення цієї процедури файли все так же будуть доступні користувачеві, але доступ до них буде здійснюватися через архів, в якому вони запаковані.

Також спростити очищення комп'ютера від зайвих файлів допоможуть безліч програм. Наприклад, CCleaner - програма, яка просканує файлову систему і знайде все зайве файли, серед яких і вищеперелічений сміття з браузерів і тимчасові файли системи. Але це не єдина програма для збереження працездатності системи.

безкоштовна програма Ccleaner

Ні для кого не секрет, що Інтернет повний шкідливих програм. Регулярно рекомендується проводити перевірку комп'ютера на віруси за допомогою якого-небудь популярного антивіруса і тримати антивірус включеним під час перебування в Інтернеті.

Дивись також:

Головні переваги антивіруса Касперського 2016 року

Як очистити комп'ютер від непотрібних файлів

Що нового у дев'ятій версії ESET NOD32