антивірус скачати безплатно

Що таке фішинг

Терміном фішинг позначають особливий вид інтернет шахрайства, при якому зловмисники намагаються отримати логіни, паролі, номери кредитних карт і інші персональні дані. У перекладі з англійської слово фішинг (Phishing) означає рибалити або більш відповідний переклад це вивудити потрібну інформацію. Головною метою фішерів є клієнти банків та електронних платіжних систем.

Зазвичай конфіденційну інформацію зловмисники намагаються отримати на спеціальних фішингових сайтах, які є зовні точною копією легальних сайтів банків, соціальних мереж і т.п. При цьому людям пропонується увійти в акаунт під своїм ім'ям і паролем. Коли жертви вводять свої персональні дані і відбувається їх фіксація шахраями. Щоб змусити людей перейти на фішингові сайти використовуються фішингові посилання на інших сайтах, електронну пошту в яких вказуються посилання на ці сайти і інші методи.

Наприклад, на електронну пошту приходить лист з реквізитами банку, в яких повідомляють, що у них проблеми з обладнанням через збій або хакерську атаку і просять надіслати електронною поштою свій логії та пароль або перейти за посиланням на підроблений сайт і ввійти під своїм ім'ям і там виконати якісь дії.

Сучасні браузери відразу проінформують користувача про те, що сайт може бути фішингових або нести загрозу, якщо на цей сайт вже надходили скарги від користувачів. Антивірусні програми з функцією інтернет захистів такы як Kaspersky Internet Security також блокують відвідування фішингових та шкідливих сайтів. Щоб не стати жертвою фішерів необхідно бути уважним і не довіряти сумнівним листам електронної пошти.

Опис суті фішингу як одного з видів інтернет шахрайства

Дивись також