антивірус скачати безплатно

Чому гальмує комп'ютер, як прискорити його роботу

проблема с комп'ютером

Багато хто стикався з такою проблемою, що комп'ютер через деякий час починає гальмувати і глючить. Деякі звикають до такої роботи ПК і не вживають ніяких заходів. Інші відразу перевстановлюють операційну систему і деякий час насолоджуються нормальної продуктивністю комп'ютера. Обидві ці позиції є крайнощами, а істина як завжди лежить посередині. Кожен користувач повинен навчитися підтримувати нормальну працездатність ПК, роблячи дії по його очищенні і модернізації. Нижче розглянемо основні проблеми, які призводять до зниження продуктивність комп'ютера і шляхи їх вирішення.

застарілий комп'ютер

Перша з можливих проблем зниження продуктивності це старіння компонентів комп'ютера, або як кажуть - "заліза". Прогрес не стоїть на місці і через кілька років кожен комп'ютер можна записати в застарілі. З цієї ситуації два виходи: покупка нового ПК або модернізація наявного. Модернізація комп'ютера набагато дешевше, але і ефект від неї скромніше ніж від повного оновлення системи. В першу чергу при модернізації розширюють кількість оперативної пам'яті, замінюють вінчестер на твердотільний накопичувач - SSD-диск і міняю центральний процесор на більш продуктивний. Ці операції в більшості випадків допомагають значно підвищити продуктивність персонального комп'ютера і підтримувати належну.

очщення комп'ютера від пилу

Одна з найпоширеніших причин зниження швидкості роботи комп'ютера це пил, який накопичується всередині системного блоку. Осідаючи на електронних компонентах вона викликає їх перегрів і відповідно знижує їх швидкодію. Очищати нутрощі системного блоку від пилу рекомендується в залежності від умов експлуатації. Відкривши кришку блоку ви самі зрозумієте потрібно вам його чистити чи ні. Очищення від пилу ноутбука вдає із себе досить складну задачу, яку найкраще доручити фахівцям.

Можна підвищити швидкодію не витрачаючи гроші, виконавши операції з очищення операційної системи. В першу чергу необхідно видалити всі непотрібні і тимчасові файли, які засмічують жорсткий диск і можуть займати значне місце. Щоб не робити це вручну можна використовувати різні безкоштовні утиліти, наприклад Ccleaner. По-друге видаліть з комп'ютера всі непотрібні програми, якими ви не користуєтеся і які не знадобляться в найближчому майбутньому. А також почистіть реєстр операційної системи, видаливши неправильні посилання на неіснуючі програми.

Для прискорення швидкості читання файлів з жорсткого диска необхідно регулярно виконувати їх дефрагментацію. Відразу обмовлюся, що це не швидкий процес і виконувати його краще під час простою ПК.

комп'ютерний вірус

Однією з причин гальмування комп'ютера є діяльність вірусів, шпигунських і шкідливих програм. Їх діяльність з часом може призвести операційну систему в повну непридатність. Для видалення вірусів необхідно завантажити антивірус і перевірити їм все файли. Для швидкого сканування файлів підійде антивірусний сканер, наприклад, Dr.Web CureIt.

Дивись також: